SEMINARID

11:30 Praktiline seminar “Miks nad mind tööle ei võta!?”

Evelin Rätsep
Koht: suur aeroobikasaal
Kestvus: 1h

Praktiline seminar on unistuste töö kaardistamisest tööandja kingadesse astumiseni. Kas sa tegelikult tead, milline on sinu unistuste töökoht? Kas sa oled seda otsinud ja pole leidnud? Kuhu on meie tööturg liikumas ja milliseid oskusi hinnatakse? Kui sina oleksid tööandja, millist töötajat sina oma meeskonda otsiksid?

Evelin Rätsep
“Täna naudin võimalust luua õpikogemusi, kus noored saavad katsetada erinevaid rolle ning õpivad läbi selle, mis neile enim sobib.”

12:45 Ettevõtlusteemaline paneeldiskussioon “Olen iseenda peremees!”

Moderaator: Harald Lepisk
Panelistid: Eda Veeroja, Kalle Pilt, Kristjan Õunamägi
Koht: suur aeroobikasaal
Kestvus: 1h

Tänapäeval räägitakse palju ettevõtlusest ja sellest, kas hakata ise ettevõtjaks. Missugune on kolme erineva ettevõtja lugu ning miks on hea olla ettevõtja, aitavad lahti mõtestada panelistid Eda Veeroja​, Kalle Pilt ja Kristjan Õunamägi​.

Harald Lepisk, Inspiratsioon.ee
“Olen inspiratsioonikoolitaja enesearengu, loovuse ja ettevõtlikkuse alal. Haridusvaldkonna ettevõtja ja videograaf. Olen Inspiratsioon.ee arengukeskkonna, Lugudevestja ja Kireleidja rakenduste looja.”

Kalle Pilt, Puleium OÜ
“Olen ettevõtja aastast 1991, kui minu lõputööks EPA ́s oli Hellenurme kolhoosi ehitusosakonna privatiseerimine. Ettevõtja on minu jaoks elustiil, mitte amet. Olen vahepeal ettevõtluse kõrvalt proovinud ka palgatööd, kuid alati leidnud, et kõige paremini tunnen end siis, kui pean aru andma vaid iseendale.”

Eda Veeroja, Mooska Talu
“Olen pidanud reisibürood, olnud hotellijuht, aidanud ettevõtjatel käivitada majutusettevõtteid, valida ja koolitada personali. Olen reisinud ja reisimas, elu ongi reis. Reisima ei pea kaugele, aga reisides tuleb tugevdada sidet iseenesega. Et su hing ei jääks maha. Ühesõnaga, ma olen teinud seda, mis MEELDIB.”

Kristjan Õunamägi, Loodusvägi OÜ
“Mind on lapsest saati painanud küsimus: Kui palju saan ma oma elu ise luua ja mõjutada? Mis hulgal mõjutab meie elukäiku juhus, mõni ütleb saatus, ning kui palju sihipärased eesmärgid, enda teod, inspiratsioon ja unistused?” Loodusväe loomine on minu jaoks kinnitanud, et elus on kõik võimalik ja inimestes on peidus potentsiaal, millest meil aimugi pole.”

14:00 Sisemina workshop “Sisemine siht: Eesmärkide seadmine“

Mai- Liis Kivistik, Risto Sulu
Koht: suur aeroobikasaal
Kestvus: 1,5h

Meil kõigil on erinevad viisid, kuidas me sõnastame oma eesmärke. Kui Sa mõtled või visualiseerid oma eesmärki, siis sul tekib emotsioon ehk uus sidusus. Mida rohkem Sa seod oma mõtet emotsioonidega ja tunnetad neid, siis seda reaalsemaks see unistus ja eesmärk muutub. Mida paremini Sa enda sisemaailma tunned, seda rohkem Sa oma elus tehtavate valikutega rahule jääd. Siiski üsna tihti tabame end mõttelt, et midagi peaks elus muutma. Vahel isegi julgeme tunnistada, et me pole õnnelikud.

Miks on nii, et tihti meil on eesmärgid olemas, kuid me ei suuda neid realiseerida? Siin tuleb mängu vastutuse printsiip, mis on uuringutega kinnitatud, et 95% teistele antud lubadustest viiakse päriselt ka ellu.